Çelik Yapı Sistemleri

Hızla değişen yaşam tarzımızın mekanlarımıza uyumu, çelik yapılarda daha kolay ve ekonomik olarak sağlanabilmektedir.
Çelik Yapı Sistemleri
Çelik Yapı Sistemleri
Çelik ile çelik fabrika binaları çelik sanayi yapıları uçak hangarlarıspor tesisleriçelik konstrüksiyon hangarlarçelik konstrüksiyon atölyelerçelik konstrüksiyon depolar artık daha pratik ve güvenli.

Çelik yapılar, tüm dünyada modern inşaatta çelik yapılar , ağır sanayi binası, yüksek bina, ekipman destek sistemi, altyapı, köprü, kule, havalimanı terminali, ağır sanayi tesisi, boru hatları gibi hemen hemen her tür yapı için kullanılmaktadır. En uygun maliyetli bina tipini arıyorsanız, herhangi bir yapıda ilk yatırımınızla birlikte potansiyel uzun vadeli tasarruflarınızı da düşünmek önemlidir.

 
DNG Çelik Yapı Sistemleri

Neden Çelik
Konstrüksiyon?

Çelik, yüksek mukavemeti, esnekliği ve hafifliği sayesinde, depreme karşı en dayanıklı inşaat malzemesidir. Hafif olması, aldığı darbelere kırılmadan karşı koyabilmesini sağlamaktadır. Deprem kuvvetini azaltacak tek unsur, yapının hafifletilmesidir. Çünkü yapının kütlesi ne kadar büyük olursa, depremin, üzerinde uygulayacağı kuvvet de o kadar büyük olacaktır. Çelik evler betonarme yapılara oranla yaklaşık 5 kat daha hafiftir. Bu da binaya gelen deprem yük&uum.l;nün, 5 kat daha az olması demektir.
Çelik, dayanıklı ve tekrar kullanılabilen bir malzemedir. Çelik binaların sökülmesiyle çıkan malzeme, geri kazanılmaktadır. Hafif Çelik malzemeden yapılan bir binanın iskeleti 7-8 hurda otomobilden elde edilebilmektedir. Buna karşılık, benzer bir yapıyı ahşaptan yapmak için yaklaşık 50 ağacın kesilmesi gerekmektedir.
Temel ve subasman haricinde, betona ihtiyaç olmadığı için Çelik konstrüksiyonun montajı, hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok hızlı yapılabilmektedir. Bu da sermaye ihtiyacının azalmasına ve inşaat maliyetlerinin düşmesine imkan sağlamaktadır. 200 m2 bir evin montajı 7 gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.
Tüm dünyada uluslararası standartlarla belirlenmiş özelliklerde üretilen ve tamamen endüstriyel bir ürün olan çeliğin kalitesi, üretiminin her aşamasında kontrol edilerek belgelenmektedir. Yapımcı ya da kullanıcı, malzemenin fiziksel özelliklerine müdahale edememektedir. Teorik hesap değerleri de uygulamada da aynen geçerli olmaktadır. Betonun içine gizlenmediğinden, projeye ve standartlara uygunluğu her zaman denetlenebilme imkanı sağlamaktadır.
Hafif çelik taşıyıcı üretiminde, galvaniz kaplı çelik kullanıldığından korozyon direnci yüksektir, paslanma olmamakta; ahşaptaki gibi çatlama, zamanla sehim verme ve böceklenme yaşanmamaktadır. Hafif Çelik evlerinde kullanılan çelik, uluslararası standartlarda ve kalitede galvanizli çelikten oluşmaktadır.
Hızla değişen yaşam tarzımızın mekanlarımıza uyumu, Çelik yapılarda daha kolay ve ekonomik olarak sağlanabilmektedir. Yıllar sonra oluşabilecek koşullara göre taşıyıcı olmayan bölme duvarlar kaldırılarak veya yerleri değiştirilerek, ihtiyaçlarınız karşılanabilmektedir. Çelik, Yıldırıma Karşı Tehlike Oluşturmaz Çelik konstrüksiyon diğer taşıyıcı sistemlerden farklı olarak, yıldırıma karşı tehlike oluşturmaz. Çünkü koruma tesisatı, toprağa giden bir yol oluşturarak patlama, ufak çaplı yangın ve yaralanma risklerini ortadan kaldırmaktadır.
DNG Çelik Yapı Sistemleri
Çelik Yapı Sistemleri Uygulama Adımları
1

Yapısal çelik konstrüksiyon projelerinin tasarım, imalat ve montajı DNG Çelik Yapı Sistemleri tarafından yapılmaktadır.

2

Statik hesaplar, uluslararası platformlarda kabul görmüş statik programlarda, öngörülen tüm yükler esas alınarak ekibimiz tarafından yapılır.

3

Çelik yapı imalat projeleri, bu alanda geliştirilmiş çizim programlarında hazırlanarak üretime hazır hale getirilir.

4

DNG Çelik Fabrikamızda, eğitimli personelimiz tarafından minimum toleranslarla üretilir. Kaynak kalınlıkları, eleman boyları kalite kontrol mühendisi tarafından kontrol edilir.

5

Boyaya hazır olan malzemeler yüzey temizlikleri yapıldıktan sonra şartnamesine göre boyanarak sevkiyata hazır hale getirilir.

6

Çelik yapı montajı, tüm iş güvenliği önlemleri alınarak uzman ve eğitimli ekipler tarafından kusursuz bir şekilde yapılır.